• Stypendium Prezesa Rady Ministrów
     • Stypendium Prezesa Rady Ministrów

     • W czwartek 23 listopada w Sali Sesyjnej Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu zostały wręczone Stypendia Prezesa Rady Ministrów i Ministra Edukacji Narodowej uczniom szkół z województwa wielkopolskiego. Stypendium Prezesa Rady Ministrów przyznaje się uczniowi, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą średnią ocen w szkole. Stypendium przyznaje się jednemu uczniowi danej szkoły na okres od września do czerwca w danym roku szkolnym. W tym roku w naszej szkole najwyższą średnią ocen uzyskała Weronika Przekadzińska, uczennica klasy IIIB.

      Serdecznie gratulujemy oraz życzymy wielu dalszych wspaniałych sukcesów!

     • Wręczenie Stypendium Starosty Powiatu Międzychodzkiego

     • W poniedziałek 16 października uczniowie szkół ponadpodstawowych otrzymali z rąk Pana Starosty Rafała Litke dyplom potwierdzający  otrzymanie stypendium I i II stopnia za osiągnięcia sportowe, naukowe czy artystyczne. Stypendium I stopnia- za najwyższe wyniki w nauce otrzymała Maria Jarząbek. Stypendium II stopnia- za osiągnięcia artystyczne otrzymały następujące osoby: Julia Mleczak, Antoni Flajszer, Marcelina Raczko, Julia Sawala, Nikola Gomulska, Maja Dolacińska. Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy jeszcze większych sukcesów!

     • Rajd szkolny

     • W piątek 13 października w naszej szkole odbył się rajd. Cała szkoła wyruszyła w kierunku jeziora w Bielsku, by na jednej z plaż przystąpić do konkurencji sportowych. Wszystkie klasy musiały wziąć udział w sześciu konkurencjach sportowych i językowych. Po podliczeniu punktów na podium stanęły następujące klasy: I miejsce klasa IVA, II – klasa IIIA, na III miejscu znalazła się klasa IC. Pogoda na szczęście dopisała, humory również.

     • Pasowanie uczniów klas pierwszych

     • W czwartek 12 października na pierwszej lekcji odbyło się pasowanie uczniów klas pierwszych. Na początku głos zabrał Pan Dyrektor Arkadiusz Karwatka. Następnie odbyło się uroczyste złożenie przysięgi na sztandar szkoły. Na koniec, już tradycyjnie, uczniowie przystąpili do konkursu wiedzy o szkole i patronie. Zwyciężyła klasa IC. Gratulujemy

     • Finał Rejonu Poznań Teren Zachód Festiwal Sztafet Lekkoatletycznych Dziewcząt i Chłopców XXV Licealiada.

     • 2 października odbył się w Obornikach Finał Rejonu Poznań Teren Zachód Festiwal Sztafet Lekkoatletycznych Dziewcząt i Chłopców XXV Licealiada. Uczniowie naszego Liceum brali udział w następujących sztafetach: Sztafeta Dziewcząt 4*100m - IV miejsce - Julia Taberska, Kornelia Miernik, Amelia Singer i Magdalena Chajduk. Sztafeta mieszana 4*200m III miejsce - Natalia Mleczak, Adam Środecki, Julia Mleczak, Bartosz Doroba I rezerwowy Szymon Jokiel. Dziękujemy za reprezentowanie Liceum i gratulujemy wspaniałych wyników. Brawo

     • OGÓLNOPOLSKI PROJEKT "IRLANDIA W SZKOLE"

     • Rozpoczęliśmy kolejny rok naszej zielonej współpracy z Konsulatem Honorowym Ambasady Irlandii w ramach Ogólnopolskiego Projektu "Irlandia w szkole"

      Uczniowie klasy 1b zainicjowali cykl niezwykle ciekawych warsztatów online, podczas których poznali podstawowe wiadomości językowe oraz historyczno-geograficzne dotyczące zielonej wyspy.

      „Irlandia w szkole” jest autorskim ogólnopolskim projektem edukacyjnym Fundacji Kultury Irlandzkiej, realizowanym nieprzerwanie już od kilku lat na terenie całego kraju. Ma on na celu przybliżenie uczniom szkół średnich kultury, historii, ciekawostek językowych i tradycji Irlandii. Projekt realizowany jest na wielu płaszczyznach. Do usłyszenia niebawem!

     • Rajd rowerowy - pożegnanie lata.

     • Zielono, rowerowo, aktywnie! Oraz z wyróżnieniem

      Tak klasa 2a spędziła wtorkowe przedpołudnie Ze słonecznymi humorami i niezawodnym dwukołowym sprzętem wyruszyliśmy by wziąć udział w uroczystym otwarciu kolejnego Rowerowego Kątka Wydarzenie to było połączone z Rajdem Rowerowym "Pożegnanie lata". Na urokliwej trasie, czekały na nas przystanki z różnymi konkurencjami. Nasza zielona i bardzo uśmiechnięta drużyna wyróżniała się strojem oraz liczebnością I z taką właśnie nagrodą, którą z rąk władz miasta odebrał nasz kolega Wiktor, wróciliśmy do szkoły - z wyróżnieniem dla naszego Liceum, dla którego cenny punkt zdobyła w rzutach do kosza z nieskrywaną matematyczną precyzją oraz uśmiechem Pani Hanna Jarząbek, przy lingwistycznym dopingu i językowo-leksykalnym energetycznym wsparciu Pani Natalii Wieczorek

      Było bardzo zielono, bardzo rowerowo, bardzo aktywnie i ...bardzo słonecznie! Dziękujemy za trud organizacji, wspólnie spędzony czas i dobrą zabawę

     • POWIATOWE CZYTANIE POWIEŚCI "NAD NIEMNEM" ELIZY ORZESZKOWEJ

     • Od 12 lat wrzesień w Polsce upływa pod hasłem

      NARODOWEGO CZYTANIA.

      Dzięki kolejnej edycji odkrywaliśmy na nowo jedną z najbardziej znanych powieści Elizy Orzeszkowej – „Nad Niemnem”.

      Do udziału w NARODOWYM CZYTANIU po raz kolejny zachęcała

      Para Prezydencka.

      Miło nam poinformować, że na zaproszenie do wspólnego czytania odpowiedziało czworo naszych uczniów: Antoni Flajszer, Amelia Klaus, Oliwia Loga i Julia Napierała.

      9 września punktualnie o godzinie 11:00 w Bibliotece Publicznej w Sierakowie rozpoczęło się czytanie fragmentów pozytywistycznej powieści.

      Uczestnicy z wielką przyjemnością przenieśli się do dworu w Korczynie i na nadniemeńskie pola.

      Z niecierpliwością będziemy wyczekiwać XIII edycji

      NARODOWEGO CZYTANIA.

     • Poezja Wisławy Szymborskiej

     • BRAWO ! BRAWO ! BRAWO !

      Dzisiaj tj. 03 października w Kwileckim Centrum i Edukacji odbył Powiatowy Konkurs Recytatorki p.t. „Poezja Wisławy Szymborskiej”.

      W imprezie wzięło udział ponad 40 uczestników ( w różnych kategoriach wiekowych), w tym ośmioro naszych uczniów.

      Poziom recytatorów był bardzo wysoki i niewątpliwie jury w składzie: Małgorzata Grzesiak, Monika Pestka – Lehmann i Włodzimierz Ignasiński miało trudne zadanie.

      Tym bardziej cieszymy się z sukcesu naszych licealistów.

      W II kategorii wiekowej ( uczniowie klas VII – VIII i szkół ponadpodstawowych) …

      I miejsce zdobył Antoni Flajszer z 2a, II miejsce otrzymała Kornelia Miernik  z 3b, a dodatkowo wyróżniono  Gabrielę Klejdę z 3a.

      Naszym licealistom dziękujemy za odwagę i trud przygotowania, a nagrodzonym gratulujemy sukcesów.

      BRAWO LO MIĘDZYCHÓD !!!

     • Powiatowy Festiwal Sztafet Licealiada

     • W czwartek, 28 września  odbył się Powiatowy Festiwal Sztafet Licealiada. Reprezentacja Liceum Ogólnokształcącego w Międzychodzie zajęła następujące miejsca: I miejsce sztafeta 4*100 m dziewcząt, II miejsce sztafeta 4*100m chłopców i I miejsce sztafeta mieszana 4*200m.
      Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie:
      Marcin Talarek, Szymon Jokiel, Maciej Dziurla, Adam Środecki, Bartosz Doroba, Kornelia Miernik, Amelia Singer, Julia Mleczak i Natalia Mleczak.
      Dziękujemy za zaangażowanie i gratulujemy wszystkim wygranej.

     • Salon Maturzystów na Politechnice Poznańskiej

     • Klasy maturalne wraz ze swoimi wychowawczyniami uczestniczyły w Salonie Maturzystów na Politechnice Poznańskiej. Zebrali wiele cennych informacji o kierunkach studiów na wybranych uczelniach poznańskich i nie tylko. Uczestniczyli też w wykładach dotyczących egzaminu maturalnego z przedmiotów obowiązkowych i wybranych rozszerzonych. Po tej sporej dawce informacji konieczny był relaks w kinie Helios 😊 

    • Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024
     • Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

     • W poniedziałek 4 września o godzinie 8.00 po raz kolejny wybrzmiał dzwonek oznajmujący początek nowego roku szkolnego. Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego oraz odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrał Pan Dyrektor Arkadiusz Karwatka. Przywitał obecne grono pedagogiczne, rodziców, którzy przybyli na apel, ale przede wszystkim powitał nowych uczniów, którzy rozpoczną naukę w klasie pierwszej. Pan Dyrektor ze szczególną uwagą zwrócił się do maturzystów, przed którymi bardzo ważny egzamin. Dla nich rok szkolny będzie bardzo krótki. Na koniec życzył wszystkim uczniom i nauczycielom wiele sukcesów, zaangażowania w różne konkursy, festiwale, by rozwijać swoje umiejętności i talenty.

     • Zakończenie roku szkolnego 2023

     • O godzinie 8.00 wybrzmiał ostatni  w tym roku szkolnym dzwonek. Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego wszyscy Licealiści uroczyście odśpiewali hymn państwowy, a następnie pan Dyrektor Arkadiusz Karwatka zabrał głos. Podziękował wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły za cały rok pracy, uczniom natomiast życzył udanych i bezpiecznych wakacji. Podczas uroczystego zakończenia zostały również wręczone świadectwa z wyróżnieniem tym Licealistom, którzy uzyskali średnią ocen co najmniej 4.75 oraz wzorową albo bardzo dobrą ocenę zachowania. Rodzice wyróżnionych uczniów otrzymali listy gratulacyjne. Najwyższą średnią ocen uzyskała Weronika Przekadzińska- 5.50 z klasy II B oraz Maria Jarząbek- 5. 46 z klasy IIIB. Na koniec wszyscy odśpiewali hymn szkoły i udali  się do klas z wychowawcami.

     • Wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę sali sportowej w LO

     • Dzień 6 czerwca zapisał się na stałe w historii naszej szkoły. W tym uroczystym dniu nastąpiło wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę sali sportowej. Na ten dzień nasza szkoła czekała blisko sto lat, bowiem za cztery lata Liceum Ogólnokształcące w Międzychodzie będzie obchodzić 100-lecie istnienia szkoły. Swój podpis pod aktem erekcyjnym złożyły następujące osoby: Pani Marta Kubiak- poseł na Sejm RP, Pan Michał Zieliński- Wojewoda Wielkopolski, przewodniczący Rady Powiatu Pan Ryszard Skiba, Pan Starosta Rafał Litke, Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego   w Międzychodzie Pan Arkadiusz Karwatka, Pani Ilona Najdek- Bajer- architekt, dyrektor techniczny firmy MHM Paech  Pan Mirosław Paech, przewodnicząca Rady Rodziców Pani Anna Rychlik oraz zastępca przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego Aleksandra Krawczyk. Zapraszamy do galerii zdjęć na szkolnym facebooku oraz relacji z wydarzenia na portalach społecznościowych i audycji radiowych.

     • Dzień Dziecka

     • W czwartek, 1 czerwca w naszej szkole Rada Rodziców oraz Samorząd Uczniowski zorganizowali wszystkim Licealistom Dzień Dziecka. Na długiej przerwie, która trochę się przeciągnęła, wszyscy zostali poczęstowani lodem, wysłuchali koncertu naszego zespołu, a pozostali na boisku grali w piłkę i świetnie się bawili. Motywem przewodnim były hawajskie koszule. W tym dniu w naszej szkole było bardzo kolorowo.

     • Powiatowy Turniej Siatkówki Plażowej Chłopców

     • W poniedziałek, 22 maja w Sierakowie, odbył się Powiatowy Turniej Siatkówki Plażowej Chłopców- Licealiada. Naszą szkołę reprezentowali: Bartosz Doroba i Dominik Sawala, którzy zajęli III miejsce w turnieju. Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do galerii zdjęć.

    • Pożegnanie absolwentów Liceum Ogólnokształcącego w Międzychodzie
     • Pożegnanie absolwentów Liceum Ogólnokształcącego w Międzychodzie

     • Z dniem 28 kwietnia uczniowie klas czwartych zakończyli swoją edukację w Liceum Ogólnokształcącym w Międzychodzie.. Na uroczystym pożegnaniu głos zabrał Pan Dyrektor Arkadiusz Karwatka oraz Pan Starosta Rafał Litke, który również wręczył nagrodę dla absolwentki z najwyższą  średnią  ocen: Vanessie Piechockiej.  Absolwenci, którzy uzyskali świadectwo z wyróżnieniem również mogą czuć się usatysfakcjonowani i zadowoleni z wysiłku, jaki włożyli, by osiągnąć taki wynik: Bartosz Boryka, Julia Kawka, Anna Pacholak, Julia Dobkowicz, Julia Tomala, Julia Heinke, Ewa Batura, Kinga Mikuła i Julia Michałek.  Pani Monika Krzyżaniak- przedstawicielka Rady Rodziców  ciepło pożegnała absolwentów, a wielu z nich zostało nagrodzonych za pracę na rzecz szkoły, klasy czy za osiągnięcia artystyczne i sportowe. Czwartoklasistów pożegnała uczennica klasy IIa Zuzanna Mruk, natomiast Kinga Mikuła z klasy IVc zabrała głos w imieniu tegorocznych absolwentów liceum. Emocji było sporo. To bardzo trudny moment, gdyż przyszli maturzyści uświadomili sobie, że zakończył się pewien etap w życiu. Teraz wkraczają w życie dorosłe, pełne niepewności, odpowiedzialności i nadziei. Życzymy, aby wasze marzenia  się spełniły. Mamy nadzieję, że nigdy o nas nie zapomnicie i często będziecie odwiedzać naszą szkołę. Powodzenia na egzaminie maturalnym!

     • Wycieczka

     • W dniu 27 kwietnia klasy Ia i Ic pod opieką swoich wychowawców: p. Beata Bernaś,            p. Natalii Wieczorek oraz p. Elżbiety Babst wyruszyły na upragnioną wycieczkę. Tym razem uczniowie wybrali aktywny wypoczynek. Najpierw skoki na trampolinach w Stacji Grawitacji w Poznaniu, a następnie seans filmowy w Cinema City w galerii Plaza. Licealiści obejrzeli film pt:. „Air” z oskarową  obsadą:  Ben Affleck oraz Matt Damon. Zapraszamy do galerii zdjęć na szkolnym fb!

     • Powiatowy Turniej Piłki Koszykowej

     • W środę 26 kwietnia odbył się Powiatowy Turniej Piłki Koszykowej 3*3 Chłopców. Liceum Ogólnokształcące w Międzychodzie reprezentowali następujący uczniowie: Kacper Kurek, Kamil Środecki, Alan Rembacz i Dawid Leszczyński. Nasza drużyna zajęła II miejsce w turnieju. Gratulacje!

  • Kontakt

   • Liceum Ogólnokształcące im. J. Dąbrowskiego
   • ul. gen. Sikorskiego 27
    64-400 Międzychód
    64-400 Międzychód
    Poland
   • (95) 748-24-75
   • Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 7-15
 • Znajdź nas