• Rozrywkowy luty

     • Luty w naszej szkole upłynął pod hasłem zabaw i konkursów. Tuż po powrocie z ferii od razu wskoczyliśmy w romantyczny nastrój i SU uczniowski zorganizował Walentynki. Na długiej  przerwie we współpracy z międzychodzką placówką SANEPID odbyła się akcja informacyjna dotycząca HIV i AIDS, a potem konkurs wiedzy na temat tych chorób. Ponadto można było za pomocą poczty walentynkowej wyznać komuś swoje uczucia. Dwa dni później SU zorganizował tłusty czwartek. Podczas przerwy odbył się konkurs jedzenia pączków na czas. Bezkonkurencyjna okazała się klasa IB.  W kolejnym tygodniu tuż przed środą popielcową w naszej szkole SU zorganizował „ostatki”. Na długiej przerwie można było poszaleć przy muzyce w holu szkoły.  W poniedziałek 27 lutego w szkole został zorganizowany turniej sudkou. Przedstawiciele poszczególnych klas walczyli o punkty w ramach ogólnoszkolnego konkursu Superklasa. Zapraszamy do galerii zdjęć na stronie szkolnego fb.

     • Powiatowy Turniej Piłki Siatkowej

     • W poniedziałek 20 lutego  odbył się Powiatowy Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt- Licealiada. Nasza drużyna zajęła III miejsce w turnieju. Liceum reprezentowały następujące uczennice: Julia Kawka, Anna Pacholak, Martyna Wojciechowska, Zuzanna Bergmann, Katarzyna Królska, Anna Zielińska i Adrianna Łodyga.  Dziękujemy za wspaniałą walkę         i zaangażowanie. Gratulujemy.

     • Studniówka 2023

     • W piątek tuż przed feriami odbył się tak długo wyczekiwany bal studniówkowy. Ze względu na pandemię taki bale były odwołane. Tym bardziej dźwięk poloneza wszystkich poruszył.  W tym roku szkolnym klasy IV C i IVD  zachwyciły wszystkich zebranych tradycyjnym tańcem. Wspólnie  z Panem Dyrektorem, wychowawcami, nauczycielami oraz rodzicami mogliśmy podziwiać dawno nie widziany układ poloneza przygotowany przez p. Ewelinę Smoch. Zabawę tradycyjnie rozpoczął Pan Dyrektor słowami: Poloneza czas zacząć. Po zakończeniu części oficjalnej rozpoczął się bal.

     • FESTIWAL PIOSENKI ŚWIĄTECZNEJ 2022

     • W ostatnim dniu nauki, w czwartek 22 grudnia, w naszej szkole wiele się działo. Kilka minut po godzinie 8.00 uczniowie oraz nauczyciele zebrali się w holu szkoły i wspólnie odśpiewali kolędę. Pan Dyrektor Arkadiusz Karwatka złożył wszystkim świąteczne życzenia. Następnie każda klasa wraz z wychowawcą udała się do sal i wspólnie świętowali wigilie. O godzinie 11.00 w sali CAK w Międzychodzie odbył się Festiwal Piosenki Świątecznej. Nasi uczniowie zawsze mają ciekawe pomysły na różne aranżacje, potrafią też świetnie śpiewać. Nie wszyscy jednak mogą wygrać. Po konsultacji jury przedstawiło wyniki: I miejsce- klasa IIIB, II miejsce ex aequo klasa IIA, IVC, IB, III miejsce zajęła klasa IIIA. Wszyscy otrzymali słodki upominek. W trakcie festiwalu odbył się również quiz świąteczny, wybrani z sali uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące Świąt Bożego Narodzenia i związanych z nimi tradycjami. Wszyscy świetnie się bawili.

     • Pisanie listów Amnesty International

     • W piątek 9 grudnia w naszej szkole odbył po raz kolejny maraton pisania listów dla Amnesty Interanational. Misją Maratonu jest zmiana życia pojedynczych osób bądź społeczności, których prawa człowieka zostały naruszone lub które są takimi naruszeniami zagrożone. Im więcej listów napiszemy, tym większa szansa, że uda nam się poprawić los danego człowieka. W naszej szkole pojawili się nie tylko Licealiści, ale mogły przyjść również osoby z zewnątrz. Piszącym listy towarzyszył zespół w składzie:  Marysia Jarząbek, Tomek Jabłoński, Joanna Łabudka , Amelia Melerowicz, Magda Konieczna oraz nasz absolwent Rafał Tomala. Nad zespołem czuwał p. profesor Edward Skwiot oraz p. profesor Jędrzej Schubert. Całą akcję pisania listów zorganizowała p. profesor Małgorzata Fojecka. Każdy głos się liczy. Dziękujemy za wasz udział i zaangażowanie.

     • Turniej piłki nożnej

     • W środę 7 grudnia 2022 roku na hali sportowej Międzychodzie odbył się powiatowy turniej piłki nożnej- Licealiada Futsal chłopców. Nasza drużyna zajęła II miejsce w turnieju.  Liceum reprezentowali: Kacper Krzyżaniak, Marek Stańko, Dawid Leszczyński, Julian Orzeł, Marcin Talarek, Szymon Jokiel, Daniel Gursz, Mateusz Skrzypczak i Marcel Kadziszewski.
      Nasi uczniowie świetnie się spisali, byli bardzo zaangażowani i udało się wywalczyć podium. Gratulujemy!!!

    • Turniej Tenisa Stołowego Chłopców
     • Turniej Tenisa Stołowego Chłopców

     • W dniu 29 listopada odbył się turniej tenisa stołowego w miejscowości Objezierze, na którym Liceum Ogólnokształcące w Międzychodzie reprezentowali Michał Skokowski i Dominik Sawala.
      Nasi uczniowie zajęli V miejsce w Licealiadzie 1/4 Mistrzostw Województwa Wielkopolskiego w Tenisie Stołowym Chłopców.
      Gratulujemy i  życzymy dalszych sukcesów.

     • Powiatowy Konkurs Recytatorski- poezja Wisławy Szymborskiej

     • We wtorek 22 listopada w Kwileckim Centrum Kultury i Edukacji odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych Powiatu Międzychodzkiego. Naszą szkołę reprezentowało wielu uczniów: Gabriela Ciepła, Helena Dobkowicz, Antoni Flajszer, Julia Kawka, Gabriela Klejda, Zuzanna Krzyżaniak, Oliwia Lemańska, Julia Napierała, Miranda Oknieńska i Katarzyna Więch. Nasi uczniowie zdobyli podium i wyróżnienia: I miejsce- Antoni Flajszer, II miejsce- Julia Kawka, natomiast III miejsce zajęła Oliwia Lemańska. Wyróżnienia zdobyły Miranda Oknieńska oraz Gabriela Klejda. Serdecznie gratulujemy sukcesu!

     • Wycieczka do Muzeum Powstańców Wielkopolskich w Lusowie oraz Cinema City

     • W dniu 22 listopada klasy Ib i Ic wraz z wychowawcami- p Eweliną Smoch i p. Beatą Bernaś, uczestniczyły w wycieczce edukacyjnej oraz integracyjnej. Na początku uczniowie zatrzymali się w Lusowie, gdzie zapoznali się z historią Powstania Wielkopolskiego oraz losami powstańców. Następnie udali się do galerii Plaza na wybrany film. Tym razem była to projekcja „Czarnej pantery. Wokanda w moim sercu”. Choć pogoda nie sprzyjała, energii i zapału nie brakowało. Było ciekawie, pouczająco i zabawnie.

    • ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
     • ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

     • W czwartek 10.11.22 w naszej szkole odbył się rajd z okazji  Święta Niepodległości. Licealiści wraz z wychowawcami otrzymali współrzędne pomników  i mieli za zadanie  odnaleźć je w różnych częściach miasta.  Ten edukacyjny rajd miał na celu zapoznanie naszych uczniów z historią oraz uczczenie Święta Niepodległości  w nietypowy sposób. Przypięte biało-czerwone kokardy  lub flagi przypomniały również mieszkańcom miasta        o nadchodzącym święcie. Po wszystkim spotkaliśmy się w szkole, odśpiewaliśmy hymn państwowy, a następnie spróbowaliśmy pysznej i ciepłej grochówki.

     • Zajęcia integracyjne dla klas pierwszych

     • W  dniach 17, 19 i 21 października w naszej szkole odbyły się zajęcia integracyjne dla klas pierwszych, które przygotowała   Poradnia Pedagogiczno-Psychologiczna w Międzychodzie, a prowadziły pani Karolina Cybulska- Musiał oraz pani Anna Bilon.  Podczas zajęć, w których uczestniczyli również wychowawcy, uczniowie mogli  bliżej się poznać i dowiedzieć czegoś nowego o sobie Była zabawnie, wesoło, pouczająco i bardzo integracyjnie.

    • Dzień Edukacji Narodowej
     • Dzień Edukacji Narodowej

     • W piątek 14 października odbyło się uroczyste pasowanie klas pierwszych na uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Międzychodzie. Wszyscy uczniowie złożyli ślubowanie,  odśpiewali hymn szkoły, a następnie wzięli udział w konkursie  wiedzy o szkole. Wygrała klasa IC, tuż za nią  na drugim miejscu znalazła się klasa IB, trzecie miejsce na podium zajęła klasa IA. Ten dzień był również uroczysty dla nauczycieli, którzy obchodzili swoje święto. Samorząd Uczniowski złożył wszystkim  nauczycielom i pracownikom szkoły życzenia i  podarował przepyszny tort.

      Zapraszamy do galerii zdjęć.

    • NASI STYPENDYŚCI!
     • NASI STYPENDYŚCI!

     • Dnia 13.10.2022 r. odbyło się w Starostwie w Międzychodzie uroczyste wręczenie zaświadczeń potwierdzających otrzymanie stypendiów przez uczniów. Wśród grona wyróżnionych znaleźli się również reprezentanci naszej szkoły. Stypendium I stopnia za osiągnięcia w nauce otrzymała Julia Heinke, natomiast stypendia II stopnia za osiągnięcia artystyczne stypendium otrzymały: Julia Kawka, Gabriela Klejda, Zuzanna Krzyżaniak, Oliwia Lemańska, Miranda Oknieńska.JESTEŚMY Z WAS BARDZO DUMNI!SERDECZNIE GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH WSPANIAŁYCH SUKCESÓW!

     • Finał Wojewódzki w Sztafetowych Biegach Przełajowych

     • W dniu 12 października na poznańskiej Woli odbył się Finał Wojewódzki w Sztafetowych Biegach Przełajowych. W imprezie wystartowało prawie 200 sztafet, co daje w sumie 1000 uczestników ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych .
      Sztafety z naszej szkoły również tam były.
      Sztafeta damska zajęła 24 miejsce, natomiast męska 21 miejsce w Finale Wojewódzkim. Dziękujemy za reprezentowanie Liceum w tak ważnych zawodach!!! Wielkie  brawa za to, że walczyliście do końca, tak jak to robią prawdziwi sportowcy!!!
      Serdecznie gratulujemy!
      Skład damskiej sztafety:
      Magdalena Chajduk, Zuzanna Bergmann, Gabrysia Ciepła, Julia Lochert, Kornelia Miernik    i Julia Mleczak.
      Skład męskiej sztafety:
      Daniel Gursz, Kacper Krzyżaniak, Dawid Leszczyński, Dominik Sawala, Marcin Talarek i Szymon Jokiel.

     • Powiatowy Festiwal Sztafet

     • Uczniowie naszej szkoły znowu na podium! W czwartek  22 września odbył się Powiatowy Festiwal Sztafet. Liceum Ogólnokształcące w Międzychodzie reprezentowali następujący uczniowie: Zuzanna Bergmann, Magdalena Chajduk, Katarzyna Krawczyk, Kornelia Miernik, Julia Mleczak, Anastasiia Sorokina, Magdalena Stec, Szymon Jokiel, Bartosz Kubiak, Dawid Leszczyński, Oliwier Lubik, Dominik Sawala i Marcin Talarek. Oto wyniki biegów sztafetowych: I miejsce- sztafeta dziewcząt 4x400m. II miejsce- sztafeta dziewcząt 4x100m, III miejsce- sztafeta chłopców 4x100m oraz  III miejsce- sztafeta chłopców 4x400m.  Wysiłek wielki, ale radość z sukcesów jeszcze większa!  Wielkie brawa i gratulacje dla naszych reprezentantów!

     • Powiatowe Sztafetowe biegi przełajowe

     • We wtorek 20 września 2022 roku odbyły się Powiatowe Sztafetowe biegi przełajowe dziewcząt i chłopców szkół średnich. I miejsce wśród dziewcząt zajęła reprezentacja              z Liceum Ogólnokształcącego w Międzychodzie w następującym składzie:
      Zuzanna Bergmann, Magdalena Chajduk, Katarzyna Krawczyk, Kornelia Miernik, Julia Mleczak, Anastasiia Sorokina.
      I miejsce wśród chłopców zajęła również reprezentacja naszej szkoły. W biegu wzięli udział: Szymon Jokiel, Kacper Krzyżaniak, Bartosz Kubiak, Dawid Leszczyński, Oliwier Lubik, Dominik Sawala i Marcin Talarek.
      Jesteśmy z Was bardzo dumni! Gratulujemy sukcesu!

    • Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2022/2023
     • Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2022/2023

     • I już! 1 września 2022 roku o godzinie 8.00 po raz pierwszy w tym roku szkolnym rozbrzmiał  dzwonek. Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego Pan Dyrektor Arkadiusz Karwatka zabrał głos. Jak co roku, przypomniał o rocznicy wybuchu II wojny światowej. Następnie przywitał wszystkich nauczycieli oraz uczniów- szczególnie uczniów klas pierwszych rozpoczynających naukę w nowej szkole. Pan Dyrektor poinformował Licealistów o zmianach kadrowych i przedstawił wychowawców klas pierwszych. Na koniec  życzył wszystkim nauczycielom, pracownikom administracji oraz uczniom wielu sukcesów oraz satysfakcji z wysiłku włożonego w naukę-  ostatnie słowa  skierował szczególnie do klas maturalnych Po uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego uczniowie wraz z wychowawcami udali się do swoich klas.

     • Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 w LO

     • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 odbędzie się 01.09.2022r. o godzinie 8:00 na boisku szkolnym.

                                                                                                       Serdecznie zapraszamy!

  • Kontakt

   • Liceum Ogólnokształcące im. J. Dąbrowskiego
   • ul. gen. Sikorskiego 27 64-400 Międzychód 64-400 Międzychód Poland
   • (95) 748-24-75
   • Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8-15
 • Znajdź nas