• Zajęcia integracyjne dla klas pierwszych

     • W  dniach 17, 19 i 21 października w naszej szkole odbyły się zajęcia integracyjne dla klas pierwszych, które przygotowała   Poradnia Pedagogiczno-Psychologiczna w Międzychodzie, a prowadziły pani Karolina Cybulska- Musiał oraz pani Anna Bilon.  Podczas zajęć, w których uczestniczyli również wychowawcy, uczniowie mogli  bliżej się poznać i dowiedzieć czegoś nowego o sobie Była zabawnie, wesoło, pouczająco i bardzo integracyjnie.

    • Dzień Edukacji Narodowej
     • Dzień Edukacji Narodowej

     • W piątek 14 października odbyło się uroczyste pasowanie klas pierwszych na uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Międzychodzie. Wszyscy uczniowie złożyli ślubowanie,  odśpiewali hymn szkoły, a następnie wzięli udział w konkursie  wiedzy o szkole. Wygrała klasa IC, tuż za nią  na drugim miejscu znalazła się klasa IB, trzecie miejsce na podium zajęła klasa IA. Ten dzień był również uroczysty dla nauczycieli, którzy obchodzili swoje święto. Samorząd Uczniowski złożył wszystkim  nauczycielom i pracownikom szkoły życzenia i  podarował przepyszny tort.

      Zapraszamy do galerii zdjęć.

    • NASI STYPENDYŚCI!
     • NASI STYPENDYŚCI!

     • Dnia 13.10.2022 r. odbyło się w Starostwie w Międzychodzie uroczyste wręczenie zaświadczeń potwierdzających otrzymanie stypendiów przez uczniów. Wśród grona wyróżnionych znaleźli się również reprezentanci naszej szkoły. Stypendium I stopnia za osiągnięcia w nauce otrzymała Julia Heinke, natomiast stypendia II stopnia za osiągnięcia artystyczne stypendium otrzymały: Julia Kawka, Gabriela Klejda, Zuzanna Krzyżaniak, Oliwia Lemańska, Miranda Oknieńska.JESTEŚMY Z WAS BARDZO DUMNI!SERDECZNIE GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH WSPANIAŁYCH SUKCESÓW!

     • Finał Wojewódzki w Sztafetowych Biegach Przełajowych

     • W dniu 12 października na poznańskiej Woli odbył się Finał Wojewódzki w Sztafetowych Biegach Przełajowych. W imprezie wystartowało prawie 200 sztafet, co daje w sumie 1000 uczestników ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych .
      Sztafety z naszej szkoły również tam były.
      Sztafeta damska zajęła 24 miejsce, natomiast męska 21 miejsce w Finale Wojewódzkim. Dziękujemy za reprezentowanie Liceum w tak ważnych zawodach!!! Wielkie  brawa za to, że walczyliście do końca, tak jak to robią prawdziwi sportowcy!!!
      Serdecznie gratulujemy!
      Skład damskiej sztafety:
      Magdalena Chajduk, Zuzanna Bergmann, Gabrysia Ciepła, Julia Lochert, Kornelia Miernik    i Julia Mleczak.
      Skład męskiej sztafety:
      Daniel Gursz, Kacper Krzyżaniak, Dawid Leszczyński, Dominik Sawala, Marcin Talarek i Szymon Jokiel.

     • Powiatowy Festiwal Sztafet

     • Uczniowie naszej szkoły znowu na podium! W czwartek  22 września odbył się Powiatowy Festiwal Sztafet. Liceum Ogólnokształcące w Międzychodzie reprezentowali następujący uczniowie: Zuzanna Bergmann, Magdalena Chajduk, Katarzyna Krawczyk, Kornelia Miernik, Julia Mleczak, Anastasiia Sorokina, Magdalena Stec, Szymon Jokiel, Bartosz Kubiak, Dawid Leszczyński, Oliwier Lubik, Dominik Sawala i Marcin Talarek. Oto wyniki biegów sztafetowych: I miejsce- sztafeta dziewcząt 4x400m. II miejsce- sztafeta dziewcząt 4x100m, III miejsce- sztafeta chłopców 4x100m oraz  III miejsce- sztafeta chłopców 4x400m.  Wysiłek wielki, ale radość z sukcesów jeszcze większa!  Wielkie brawa i gratulacje dla naszych reprezentantów!

     • Powiatowe Sztafetowe biegi przełajowe

     • We wtorek 20 września 2022 roku odbyły się Powiatowe Sztafetowe biegi przełajowe dziewcząt i chłopców szkół średnich. I miejsce wśród dziewcząt zajęła reprezentacja              z Liceum Ogólnokształcącego w Międzychodzie w następującym składzie:
      Zuzanna Bergmann, Magdalena Chajduk, Katarzyna Krawczyk, Kornelia Miernik, Julia Mleczak, Anastasiia Sorokina.
      I miejsce wśród chłopców zajęła również reprezentacja naszej szkoły. W biegu wzięli udział: Szymon Jokiel, Kacper Krzyżaniak, Bartosz Kubiak, Dawid Leszczyński, Oliwier Lubik, Dominik Sawala i Marcin Talarek.
      Jesteśmy z Was bardzo dumni! Gratulujemy sukcesu!

    • Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2022/2023
     • Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2022/2023

     • I już! 1 września 2022 roku o godzinie 8.00 po raz pierwszy w tym roku szkolnym rozbrzmiał  dzwonek. Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego Pan Dyrektor Arkadiusz Karwatka zabrał głos. Jak co roku, przypomniał o rocznicy wybuchu II wojny światowej. Następnie przywitał wszystkich nauczycieli oraz uczniów- szczególnie uczniów klas pierwszych rozpoczynających naukę w nowej szkole. Pan Dyrektor poinformował Licealistów o zmianach kadrowych i przedstawił wychowawców klas pierwszych. Na koniec  życzył wszystkim nauczycielom, pracownikom administracji oraz uczniom wielu sukcesów oraz satysfakcji z wysiłku włożonego w naukę-  ostatnie słowa  skierował szczególnie do klas maturalnych Po uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego uczniowie wraz z wychowawcami udali się do swoich klas.

     • Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 w LO

     • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 odbędzie się 01.09.2022r. o godzinie 8:00 na boisku szkolnym.

                                                                                                       Serdecznie zapraszamy!

    • Zakończenie roku szkolnego 2021/2022
     • Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

     • Jak co roku o godzinie 8.00 wybrzmiał ostatni  w tym roku szkolnym dzwonek. Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego wszyscy Licealiści uroczyście odśpiewali hymn państwowy, a następnie pan Dyrektor Arkadiusz Karwatka zabrał głos. Podziękował wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły za cały rok pracy, uczniom natomiast życzył udanych i bezpiecznych wakacji. Podczas uroczystego zakończenia zostały również wręczone świadectwa z wyróżnieniem tym Licealistom, którzy uzyskali średnią ocen co najmniej 4.75 oraz wzorową albo bardzo dobrą ocenę zachowania. Najwyższą średnią ocen uzyskała Vanessa Piechocka z klasy III D- 5.92. Na koniec wszyscy odśpiewali hymn szkoły i udali  się do klas z wychowawcami.

    • Licealna spartakiada
     • Licealna spartakiada

     • W czwartek 23 czerwca, w przeddzień zakończenia roku szkolnego odbyła się w naszej szkole licealna spartakiada. Każda klasa wraz z wychowawcą musiała przejść wokół jeziora               i wykonać konkretne zadania, min. ćwiczenia na siłowni, skok na skakance, rzut krążkami.  Ostatnią konkurencją, już na boisku szkolnym, było przeciąganie liny. Na koniec  wszyscy odtańczyli „belgijkę”. W tej rywalizacji wygrała klasa II B. Gratulujemy!

    • Spotkanie z Panem Adamem Nowakiem
     • Spotkanie z Panem Adamem Nowakiem

     • W ostatnim tygodniu szkoły uczniowie klasy 2B uczestniczyli w spotkaniu z panem Adamem Nowakiem prezesem Koła Związku Sybiraków w Międzychodzie. Pan Nowak opowiedział nam o swoich przeżyciach związanych deportacjami Polaków w głąb ZSRR i o ciężkiej podróży do Kazachstanu. 
      Podzieliła się swoimi doświadczeniami z czasów wojny i pobytu na zesłaniu.
      Była to wzruszająca opowieść o codziennej walce i przetrwaniu w trudnych warunkach klimatycznych i materialnych. Na półkach bibliotek m.in. w naszej szkole można znaleźć książkę autorstwa Pana Nowaka pod tytułem „Nasza Sybiriada”.  Dziękujemy za spotkanie i wyjątkową „żywą lekcję historii”.

    • WSPÓLNE DZIEDZICTWO - WSPÓLNA SPRAWA
     • WSPÓLNE DZIEDZICTWO - WSPÓLNA SPRAWA

     • W dniach 02 – 03.06.2022 r. uczniowie klasy II A  pod opieką nauczyciela historii Jędrzeja Schuberta  jako przedstawiciele  jedynej szkoły z terenu powiatu Międzychodzkiego          brali  udział  w warsztatach historycznych pn. WSPÓLNE DZIEDZICTWO - WSPÓLNA SPRAWA zorganizowanych przez Muzeum Zamek Opalińskich w Sierakowie.                     To już drugi etap w którym uczestniczyliśmy (pierwszy miał miejsce w październiku                i wywołał  bardzo duże zainteresowanie). Tematem przewodnim warsztatów jest okres           I Rzeczypospolitej i propagowanie jej dziedzictwa kulturowego na naszym terenie – co idealnie wkomponowuje się w atmosferę Zamku Opalińskich i losów jego możnych właścicieli. Przez dwa dni wspólnie graliśmy w LARPA a później tworzyliśmy scenariusze do gier plenerowych. Było intensywnie, ciekawie, historycznie i naukowo! W trakcie zażartych dyskusji, knowań politycznych, oporu części szlachty udało się podpisać UNIĘ POLSKO - LITEWSKĄ na Zamku w Sierakowie! Tematem wiodącym w naszym kolejnym spotkaniu była epoka jagiellońska i unia polsko-litewska. A wszystko to z okazji 450 rocznicy śmierci króla Zygmunta Augusta.

       

      Czy granie w gry fabularne może uczyć? Czy historia I Rzeczpospolitej jest na tyle ciekawa że można poświęcić jej LAPRA? Jak najbardziej tak!!

      Już wkrótce – w przyszłym roku szkolnym – ostatni – FINAŁOWY etap warsztatów !!!       Już się nie możemy doczekać!!! Jesteś ciekaw jego efektów? Masz taką możliwość !!!     Dołącz od września do grona Licealistów ! Czekamy !

                                                                                                                       To be continued…

    • Pierwsza edycja programu „onetomają”
     • Pierwsza edycja programu „onetomają”

     • Organizacja Vital Voices Polska zorganizowała pierwszą edycję programu onetomaja, który jest dedykowany młodym dziewczynom, mieszkającym w miejscowościach do 50 tys. mieszkańców. Program zakłada warsztaty z przywództwa, przemawiania publicznego i pracy projektowej, sesje mentoringowe z indywidualnie dobranymi mentorkami. Uczestniczki dowiedziały się, jak zacząć działać społecznie, realizować siebie i wielkie marzenia, zgodnie z myślą, że każda dziewczyna ma potencjał, który może rozwijać.

      Przez ostatnie trzy miesiące, nasza uczennica Julia Kawka uczestniczyła w warsztatach, które  odbywały się online.  Jednak ostatnie trzy dni Julia spędziła na oficjalnym finale programu   w Warszawie. Wraz z 23 dziewczynami z całej Polski brała udział w spotkaniach z różnymi ciekawymi ludźmi, takimi jak Jan Komasa, czy członkowie zarządu firmy Deloitte. Pobyt zakończył się uroczystą galą finałową.

    • Sala gimnastyczna w Liceum!!!
     • Sala gimnastyczna w Liceum!!!

     • Hura! Mamy to!  Nasza szkoła będzie miała własną salę gimnastyczną! W wyniku II naboru  w ramach  Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych Powiat Międzychodzki otrzymał środki finansowe na budowę sali gimnastycznej oraz przebudowę elementów budynku Liceum Ogólnokształcącego w Międzychodzie. W sumie na ten cel  uzyskano 8 955 000, 00 złotych.

      Tutaj powstanie budynek sali gimnastycznej!

    • Wycieczka do Wrocławia
     • Wycieczka do Wrocławia

     • Uczniowie klas IIIC i IIID uczestniczyli w dwudniowej wycieczce do Wrocławia. Pod opieką wychowawców: p. Edwarda Skwiota oraz p. Małgorzaty Fojeckiej i p. Jakuba Kaczmarka zwiedzili wiele atrakcji: MRU w Międzyrzeczu, Pocysterski Zespół Klasztorny w Paradyżu, Stare Miasto we Wrocławiu, Ogród Botaniczny we Wrocławiu, Centrum Dokumentacji Sztuki ASP. Wszyscy wrócili zmęczeni, ale zadowoleni. Wycieczka odbyła się również dzięki ministerialnemu projektowi „Poznaj Polskę”.

    • Światowy Dzień bez Papierosa
     • Światowy Dzień bez Papierosa

     • Tradycją w naszej szkole stało się, że z okazji Światowego Dnia bez Papierosa uczniowie włączają się do akcji profilaktycznej. Po przerwie spowodowanej pandemią we współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną oraz Komendą Powiatową Policji zorganizowaliśmy happening, podczas którego uczniowie klasy 2B namawiali zatrzymanych kierowców do rzucenia palenia. Ci którzy deklarowali, że są palaczami zostali ostrzeżeni o negatywnych skutkach palenia tytoniu i obdarowani ulotkami informacyjnymi, niepalący zaś słodkim upominkiem. Jeśli zatrzymani wyrazili zgodę mogli poddać się pomiarowi ilości tlenku węgla w wydychanym powietrzu.

    • Dzień Dziecka w Liceum
     • Dzień Dziecka w Liceum

     • Podczas długiej przerwy w Dniu dziecka Samorząd Uczniowski pod opieką p. Małgorzaty Fojeckiej przygotował kilka atrakcji dla uczniów naszej szkoły. Na początku Pan Dyrektor Arkadiusz Karwatka wraz z przedstawicielem Rady Rodziców p. Anną Rychlik złożyli  wszystkim uczniom życzenia z okazji Dnia Dziecka. Następnie reprezentanci poszczególnych klas musieli odgadywać fragmenty z piosenek i bajek dla dzieci, inni rysowali na placu Lisę Simpson, jeszcze inni grali w piłkę na boisku. Natomiast ze strony Rady Rodziców na  każdego ucznia czekał lód. Wszyscy chętnie wyszli na boisko szkolne i uczestniczyli w konkurencjach. Wielu też ciekawie się przebrało. Zapraszamy do galerii zdjęć.

    • Powiatowy Konkurs Recytatorski
     • Powiatowy Konkurs Recytatorski

     • W piątek 27 maja w Sierakowskim Domu Kultury odbył się coroczny XV Powiatowy Konkurs Recytatorski „W hołdzie Janowi Pawłowi II”.  Mottem konkursu były słowa Papieża „Jeszcze będzie dobrze mimo wszystko …”. W konkursie udział wzięło 27 uczestników, którzy recytowali poezję Jana Pawła II i utwory o Papieżu.

      Komisja pod przewodnictwem aktora filmowego Piotra Galickiego i z udziałem Katarzyny Maciołek - polonistki Szkoły Podstawowej w Sierakowie Wlkp., Aleksandry Świderskiej - emerytowanej nauczycielki plastyki, Barbary Świątek - emerytowanej katechetki, Danuty Boczek - z Urzędu Gminy Sieraków oraz Pawła Pawlickiego - proboszcza Parafii Chojno stanęli przed trudnymi wyborami. Poziom był bowiem bardzo wysoki.  Naszą szkołę reprezentowały następujące uczennice: Alicja Kinecka, Gabriela Klejda, Aleksandra Krawczyk, Kornelia Miernik, Katarzyna Rakoczy oraz Katarzyna Więch, Miło nam poinformować, że w kategorii szkoły średnie stanęły na podium: Gabriela Klejda- I miejsce, Katarzyna Więch oraz Kornelia Miernik- ex aequo II miejsce, Alicja Kinecka  - III miejsce. Serdecznie gratulujemy!

  • Kontakt

   • Liceum Ogólnokształcące im. J. Dąbrowskiego
   • ul. gen. Sikorskiego 27 64-400 Międzychód 64-400 Międzychód Poland
   • (95) 748-24-75
   • Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8-15
 • Znajdź nas